نظرات مشتریان

Card Style

ما قبلاً سالن را دیده‌ایم، اکنون BMW با دومین مفهومی Neue Klasse، Neue Klasse X، شاسی‌بلند الکتریکی آینده را به ما نشان می‌دهد. اگرچه شاید مثل اولی فوراً رادیکال نباشد، هر چه بیشتر نگاه کنید، بیشتر می‌بینید. – و حداقل این یک پیشرفت بصری نسبت به سایر SUV های اخیر BMW است.

Neue Klasse X بر پایه همان پلت فرم خودروی الکتریکی جدید (EV) مانند سالن Neue Klasse است که نوید افزایش راندمان کلی 25 درصدی و افزایش برد رانندگی 30 درصدی را می دهد.

و مانند سالن Neue Klasse، این یک پرواز فانتزی نیست. Neue Klasse X به تولید می رسد. در واقع، این SUV ابتدا وارد بازار می شود، با کارخانه جدید BMW i در مجارستان که در حال آماده شدن برای شروع تولید آنها در سال 2025، یک سال قبل از سالن است.

خوب بنظر می رسد؟

مطمئناً این کار را می کند – نسبت به سایر شاسی بلندهای اخیر BMW، بسیار کمتر هیجان انگیز و تفرقه انگیز است. کای لانگر، رئیس BMW i Design، از تمایل خود برای ساخت خودروهای اسپرت اما نه تهاجمی می گوید و شما می توانید آن را در اینجا مشاهده کنید.

همچنین از نظر پنجره های بزرگ و سطح صاف، ارتباط واضحی بین X و سالن وجود دارد. مورد دوم نشان‌دهنده تمایل BMW برای کاهش تعداد قطعات و بهبود پایداری است – به نشان برجسته BMW روی کاپوت به عنوان نشانه‌ای از این موضوع توجه کنید – موضوعی که در داخل خودرو ادامه دارد.

مفهومی SUV الکتریکی BMW Neue Klasse X، دماغه‌ای با جلوپنجره کلیه روشن‌شده

اولی یک حرکت عمدی برای تلاش برای بازیابی احساس سبک و هوای موجود در هنگام رانندگی خودروهای کلاسیک است. ارجاعات کلاسیک تری در قسمت جلویی بلوف و مشبک های کلیوی متمایز اما نه بسیار زیاد وجود دارد. اینها با نور به جای کروم تعریف می شوند تا جنبه آینده نگری نیز به آنها ببخشد – برجسته بودن آنها نیز منحصر به مدل های شاسی بلند Neue Klasse خواهد بود.

زیر پوست چیه؟

پلتفرم خودروی الکتریکی Neue Klasse با نام تجاری BMW، که از نسل ششم فناوری رانندگی الکترونیکی BMW استفاده می کند. این شامل سلول های باتری استوانه ای جدید – بزرگتر برای SUV – به جای کیسه های منشوری قبلی و طیف وسیعی از روش های دیگر برای افزایش کارایی است.

این وعده افزایش مسافت رانندگی نزدیک به یک سوم با نسل کنونی معادل – BMW iX3 – مقایسه شده است . این سطحی از پیشرفت است که قبلاً در پورشه تایکان فیس لیفت شده ممکن دیده بودیم ، بنابراین کیت کاملاً جدید BMW قطعاً باید بتواند ارائه دهد.

کانسپت SUV الکتریکی BMW Neue Klasse X، در سمت راست

بهینه‌سازی بیشتری در قالب موتورهای الکترونیکی Gen-six، اما همچنین معماری الکترونیکی اساسی پلت‌فرم Neue Klasse وجود دارد که تنها با استفاده از چهار «ابر مغز» به‌جای تعداد زیادی ECU قبلی اجرا می‌شود.

ابر مغز BMW چیست؟

نمونه مورد علاقه این شرکت ECU رانندگی جدید است – ظاهراً با نام مستعار ‘ قلب شادی ‘، این ECU در داخل توسعه و برنامه ریزی شده است و گفته می شود 10 برابر سریعتر از تنظیم قبلی کار می کند.

اما چیزی که قرار است واقعاً خاص باشد این است که مدیریت هر پیشرانه و عملکرد دینامیک رانندگی را در یک واحد ادغام می کند. این بدان معناست که موتورهای الکترونیکی، شاسی، فرمان و سیستم تعلیق همگی از یک مکان کنترل می شوند و به تصمیم گیری مشترک آنها سرعت می بخشد.

مفهومی SUV الکتریکی BMW Neue Klasse X، “رانندگی” نمای عقب در جاده، کم ارتفاع

این به قدری مؤثر است که طبق گفته رئیس «الزامات تجربه رانندگی» الکساندر کراجلوویچ، شما از همان مقدار قدرت پاسخ بیشتری دریافت می کنید. نه این که Neue Klasse در این زمینه کوتاهی کند – انواع M با مشخصات کامل، هیولاهای چهار موتوره ای هستند که در منطقه 1000 اسب بخار در حال توسعه هستند.

نسخه‌های معمولی تک موتوره و دو موتوره معقول‌تر خواهند بود، اما همچنان سریع‌تر و کارآمدتر از آنچه قبلاً از BMW دیده‌ایم. هر مدل Neue Klasse دارای همان کنترلر سیستم رانندگی فوق العاده قدرتمند است.

ابر مغزها چه کار دیگری انجام می دهند؟

یکی از سایرین از تمام عملکردهای رانندگی کمکی و خودمختار مراقبت می کند . با جایگزینی چهار ECU که قبلاً جداگانه انجام می شد، این بسته به مشخصات خودرو در دو نوع عرضه می شود: رانندگی خودکار L2 برای مدل های پایه تر، رانندگی خودکار L3 برای تریم های فانتزی.

مفهومی SUV الکتریکی BMW Neue Klasse X، در جلو

دو ابر مغز دیگر از عملکردهای اطلاعات سرگرمی و غیر رانندگی مانند چراغ ها و برف پاک کن ها مراقبت می کنند.

همه چیز در اینجا برای عملکرد در نظر گرفته شده است – از جمله موقعیت ECU ها در داخل وسیله نقلیه برای امکان سیم کشی بهینه (و در نتیجه سریعتر و کاهش وزن) بافندگی.

فضای داخلی Neue Klasse X چگونه است؟

مانند سالن Neue Klasse تازه و بد بو – یعنی دوباره اجزای منفرد کمتری وجود دارد و بر قابلیت بازیافت تاکید می شود و برخی از اثاثه یا لوازم داخلی و تزئینات بسیار شیک.

به طور دقیق تر، دکمه های زیادی وجود ندارد. BMW اکنون کنترلر چرخشی افسانه ای iDrive را کنار گذاشته است و به نفع کنترل لمسی یا – شاید مفیدتر – کنترل صوتی است. این موضوع کمی در کنفرانس مطبوعاتی جرقه زد، اما بی‌ام‌و به اسلحه‌های خود پایبند است (یا زمانی که شاهد برشته شدن فولکس‌واگن برای رفتن به مسیری مشابه بود، فرصتی برای معکوس کردن توسعه نداشت).

مفهومی SUV الکتریکی BMW Neue Klasse X، فضای داخلی، داشبورد، صفحه نمایش مرکزی با شکل عجیب، صفحه نمایش پانورامیک ویژن

نوآوری هایی که باید به آنها توجه داشت، نمایشگر سه بعدی هدآپ جدید و نمایشگر پانورامیک ویژن است که هر دو در حال تولید هستند.

HUD خودش توضیح می دهد. در همین حال، پانورامیک ویژن یک باند تمام عرض درست در زیر شیشه جلو است که می‌تواند توسط مجموعه‌ای از ویجت‌ها که از صفحه لمسی مرکزی به آنجا فرستاده می‌شود، مطابق با نیاز مسافران سفارشی‌سازی شود (که اکنون متوازی الاضلاع است، مسیر سفارشی تعیین شده توسط صفحه دایره‌ای را دنبال می‌کند. در جدیدترین مینی کانتریمن ).

نرم به نظر می رسد، و کل تنظیمات سرگرمی اطلاعاتی نوید سیگار کشیدن سریع و بسیار قابل تنظیم را می دهد، به این معنی که نه تنها پوسته های بصری، بلکه گزینه ای برای تغییر صداهای رانندگی مجازی در پرواز نیز وجود دارد.

تا زمانی که مقاله تمام شده را امتحان نکنیم، درباره کمبود دکمه ها قضاوت می کنیم.

Neue Klasse X در حال تولید چه خواهد شد؟

هیچ کس در BMW هنوز به طور عمومی این را اعتراف نمی کند، اما Neue Klasse X بی ام و iX3 بعدی است – همانطور که سالن Neue Klasse به i3 جدید در سال 2026 تبدیل خواهد شد.

هر دو در کنار مدل‌های معمولی بنزینی، دیزلی و هیبریدی قرار خواهند گرفت، زیرا BMW هنوز ICE را کنار گذاشته است. اما این خودروهای همراه مبتنی بر فناوری دیگری خواهند بود، زیرا پلتفرم Neue Klasse به تنهایی الکتریکی است تا آنچه را که BMW وعده داده است، نه تنها در ظاهر، بلکه در عملکرد کل‌نگر تغییر دهد.

به گفته کراجلوویچ، «آینده لذت رانندگی» است، و ب‌ام‌و به گفته رئیس کلی Neue Klasse BMW، دکتر مایک رایشلت، «بازنگری اساسی درباره خودرو» دارد.

مطمئناً بسیار چشمگیر به نظر می رسد و به نظر می رسد – در اینجا امیدواریم که ارائه شود. رایشلت تاکید می‌کند: «هیچ چیز مهم‌تر از نو کلاسه نیست». طعمه شدیم

در سال 2024، هر برندی به یک شاسی بلند بزرگ و الکتریکی نیاز دارد و این DS است. این خودرو که DS 8 نامیده می‌شود، به تازگی توسط کارشناسان ما آزمایش‌های زمستانی انجام شده است – اما ما باید آن را در اواخر امسال به‌طور کامل ببینیم. پس از انتشار ، بهترین خودروهای الکتریکی لوکس و شاسی بلندها را هدف قرار خواهد داد .

DS 8 کراس بک – جلو
چه می دانیم؟
زیاد نیست. احتمالاً DS 8 کراس بک جدید نامیده می شود و همانطور که انتظار دارید ترکیبی از «دینامیک» و «SUV عظیم» را به نمایش می گذارد، به این معنی که سقفی شیبدار همراه با ظاهری نسبتاً تهاجمی دارد. ماشینی که در تصویر به تصویر کشیده شده است به شدت پوشیده شده است، اما هنوز هم می توان شباهت نمونه اولیه را با کانسپت DS Aero Sport Lounge که در فوریه 2020 نشان داده شد، مشاهده کرد.

DS 8 کراس بک – جانبی
با در نظر گرفتن این موضوع، ترکیبی از چراغ‌های جلوی باریک با نوارهای LED عمودی را خواهید یافت – درست همانطور که در مدل‌های دیگر در محدوده DS دیده‌ایم.

در مورد قدرت چطور؟
DS 8 کراس بک – عقب
DS 8 باید در دو نسخه عرضه شود. یکی با یک موتور با حدود 200 اسب بخار و دیگری با دو موتور که حدود 300 اسب بخار قدرت دارد.

پرچمدار جدید DS باید تا پایان سال ظاهر شود.

سنسور کیلومتر
✅نحوه عملكرد اين سنسور بدين صورت است كه با چرخش دنده پينيون، سنسور توسط دنده كيلو متر پالس هايي به کامپیوتر خودرو که نام آن ای سی یو است ميفرستد به كمك پالسهايي كه کامپوتر خودرو دريافت ميكند سرعت خودرو محاسبه مي شود,
✅محل قرارگیری این سنسور
, بالای شفت خروجی گیربکس , روی پوسته بیرونی میباشد,

شاید تاکنون برای تعویض روغن گیربکس اتوماتیک اتومبیل خود به تعیرگاه یا تعویض روغن مراجعه کرده باشید و پس از مراجعه در انتخاب نوع روغن دچار تردید شده باشید!!؟

?روغن های هیدرولیک موجود در بازار عموما در دو نوع مختلف می باشند:

۱- روغن با پسوند یا نشان VG

۲- روغن با پسوند یا نشان A.T.F

?روغن هیدرولیک با نشان VG مانند (VG68) برای استفاده در گیربکس اتوماتیک مناسب نیستند و مخصوص جعبه فرمان هیدرولیک و … می باشند

?روغن های A.T.F به منزله روغن های انتقال اتوماتیک از نوع خاصی از روانکارهایی هستند که در صنعت تولید می شوند . تعداد مواد افزودنی این روغن ها، گاه به ۱۵ نوع ماده مختلف می رسد .

?اولین روغن های انتقال قدرت اتوماتیک توسط شرکت جنرال موتور در سال ۱۹۴۹ با نام Type A به بازار عرضه شد . در سال ۱۹۵۹ تغییراتی بر روی Type A صورت گرفت و تولیدات جدید با نام Type A Suffix A در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفت .

?دکسرون یک نام تجاری برای تعین فنی گروه روغن گیربکسها اتوماتیک که توسط شرکت جنرال موتورز ثبت شده است. در واقع نام دکسرون فقط برای روغنهای گیربکس اتوماتیک استفاده میشود. روغن گیربکس اتوماتیک (DEXRON) در سال ۱۹۶۸ معرفی شد.

?در سال ۱۹۷۲ روغن DEXRON II معرفی شد که این روغن نسبت به DEXRON دارای سطح کیفی بالاتری در برابر اصطکاک و فرسایش و حرارت بود . در سال ۱۹۷۵پس از DEXRON II ،نسخه تکامل یافته آن که DEXRON IID و پس از آن DEXRON IIH به بازار آمد.

?شرکت جنرال موتورز در سال ۱۹۹۳ روغن جدید خودرا با نام DEXRON IIIعرضه کرد و در نهایت کمپانی جنرال موتورز روغن گیربکس اتوماتیک DEXRON VI را در سال ۲۰۰۵ معرفی نمود و آنرا برای خودروهای گیربکس اتوماتیک که از آن پس تولید شدند پیشنهاد شد.

?شرکت FORD, مایعاتی که مشخصات Mercon را داشته باشند, از سال۱۹۸۷ تا به حال پیشنهاد کرده است. تمام جعبه دنده های انتقال که قبل از سال۱۹۸۱ ساخته شده اند, نیاز به روغن از نوع F دارند. Mercon V برای جعبه دنده های مدل سال۱۹۹۶ مورد نیاز است.

?در سال ۱۹۶۰ ،کمپانی FORD برای گیربکس های اتوماتیک تولیدی خود بنام M-2C33-D روغن Type F را تولید کرد . و پس از آن جدیدترین تغییرات بر روی این نوع روغن توسط کمپانی FORD انجام شد و روغن Type F (M-2C33-F) ارایه گردید . آخرین دستاورد FORD در سال ۱۹۷۹ با ارتقاء سطح کیفی Type F با مشخصه M2-C33-G تولید شد . این محصول جدید تا سال ۱۹۸۲ به طور وسیعی در خودروهای اروپایی فورد، گیربکس های اتوماتیک شرکت بورگ وارنر و ژاپن (مزدا) مورد استفاده قرار گرفت .

?در اواخر دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ شرکت فورد، سیال M-2C185A را که ضریب استاتیکی پایینی داشت با نام MERCON تولید کرد و این روغن به شکل تکامل یافته جدید در سال ۱۹۹۳ با مشخصه MERCON V روانه بازار شد.

?شرکت ZF ، یکی دیگر از سازندگان اروپایی گیربکس اتوماتیک وسایل نقلیه سنگین و اتوبوس ها است. روغن هیدرولیک مورد تایید این شرکت باید مشخصه DEXRON IID.DEXRON و DEXRON III را داشته باشند

?شرکت دایملرکرایسلر، فهرستی از روانکارهای مورد تایید خود را تهیه و بصورت ۲۳۶٫X معرفی کرده است . ۲۳۶ یعنی این سیال A.T.F بوده و X مربوط به سری خاصی از ادتیوهاست که توسط شرکت های سازنده ادتیو جهت افزودن به A.T.F بکار گرفته شده است .

دستگاه ساکشن گیربکس اتوماتیک

Flat Style

format_quote

ما قبلاً سالن را دیده‌ایم، اکنون BMW با دومین مفهومی Neue Klasse، Neue Klasse X، شاسی‌بلند الکتریکی آینده را به ما نشان می‌دهد. اگرچه شاید مثل اولی فوراً رادیکال نباشد، هر چه بیشتر نگاه کنید، بیشتر می‌بینید. – و حداقل این یک پیشرفت بصری نسبت به سایر SUV های اخیر BMW است.

Neue Klasse X بر پایه همان پلت فرم خودروی الکتریکی جدید (EV) مانند سالن Neue Klasse است که نوید افزایش راندمان کلی 25 درصدی و افزایش برد رانندگی 30 درصدی را می دهد.

و مانند سالن Neue Klasse، این یک پرواز فانتزی نیست. Neue Klasse X به تولید می رسد. در واقع، این SUV ابتدا وارد بازار می شود، با کارخانه جدید BMW i در مجارستان که در حال آماده شدن برای شروع تولید آنها در سال 2025، یک سال قبل از سالن است.

خوب بنظر می رسد؟

مطمئناً این کار را می کند – نسبت به سایر شاسی بلندهای اخیر BMW، بسیار کمتر هیجان انگیز و تفرقه انگیز است. کای لانگر، رئیس BMW i Design، از تمایل خود برای ساخت خودروهای اسپرت اما نه تهاجمی می گوید و شما می توانید آن را در اینجا مشاهده کنید.

همچنین از نظر پنجره های بزرگ و سطح صاف، ارتباط واضحی بین X و سالن وجود دارد. مورد دوم نشان‌دهنده تمایل BMW برای کاهش تعداد قطعات و بهبود پایداری است – به نشان برجسته BMW روی کاپوت به عنوان نشانه‌ای از این موضوع توجه کنید – موضوعی که در داخل خودرو ادامه دارد.

مفهومی SUV الکتریکی BMW Neue Klasse X، دماغه‌ای با جلوپنجره کلیه روشن‌شده

اولی یک حرکت عمدی برای تلاش برای بازیابی احساس سبک و هوای موجود در هنگام رانندگی خودروهای کلاسیک است. ارجاعات کلاسیک تری در قسمت جلویی بلوف و مشبک های کلیوی متمایز اما نه بسیار زیاد وجود دارد. اینها با نور به جای کروم تعریف می شوند تا جنبه آینده نگری نیز به آنها ببخشد – برجسته بودن آنها نیز منحصر به مدل های شاسی بلند Neue Klasse خواهد بود.

زیر پوست چیه؟

پلتفرم خودروی الکتریکی Neue Klasse با نام تجاری BMW، که از نسل ششم فناوری رانندگی الکترونیکی BMW استفاده می کند. این شامل سلول های باتری استوانه ای جدید – بزرگتر برای SUV – به جای کیسه های منشوری قبلی و طیف وسیعی از روش های دیگر برای افزایش کارایی است.

این وعده افزایش مسافت رانندگی نزدیک به یک سوم با نسل کنونی معادل – BMW iX3 – مقایسه شده است . این سطحی از پیشرفت است که قبلاً در پورشه تایکان فیس لیفت شده ممکن دیده بودیم ، بنابراین کیت کاملاً جدید BMW قطعاً باید بتواند ارائه دهد.

کانسپت SUV الکتریکی BMW Neue Klasse X، در سمت راست

بهینه‌سازی بیشتری در قالب موتورهای الکترونیکی Gen-six، اما همچنین معماری الکترونیکی اساسی پلت‌فرم Neue Klasse وجود دارد که تنها با استفاده از چهار «ابر مغز» به‌جای تعداد زیادی ECU قبلی اجرا می‌شود.

ابر مغز BMW چیست؟

نمونه مورد علاقه این شرکت ECU رانندگی جدید است – ظاهراً با نام مستعار ‘ قلب شادی ‘، این ECU در داخل توسعه و برنامه ریزی شده است و گفته می شود 10 برابر سریعتر از تنظیم قبلی کار می کند.

اما چیزی که قرار است واقعاً خاص باشد این است که مدیریت هر پیشرانه و عملکرد دینامیک رانندگی را در یک واحد ادغام می کند. این بدان معناست که موتورهای الکترونیکی، شاسی، فرمان و سیستم تعلیق همگی از یک مکان کنترل می شوند و به تصمیم گیری مشترک آنها سرعت می بخشد.

مفهومی SUV الکتریکی BMW Neue Klasse X، “رانندگی” نمای عقب در جاده، کم ارتفاع

این به قدری مؤثر است که طبق گفته رئیس «الزامات تجربه رانندگی» الکساندر کراجلوویچ، شما از همان مقدار قدرت پاسخ بیشتری دریافت می کنید. نه این که Neue Klasse در این زمینه کوتاهی کند – انواع M با مشخصات کامل، هیولاهای چهار موتوره ای هستند که در منطقه 1000 اسب بخار در حال توسعه هستند.

نسخه‌های معمولی تک موتوره و دو موتوره معقول‌تر خواهند بود، اما همچنان سریع‌تر و کارآمدتر از آنچه قبلاً از BMW دیده‌ایم. هر مدل Neue Klasse دارای همان کنترلر سیستم رانندگی فوق العاده قدرتمند است.

ابر مغزها چه کار دیگری انجام می دهند؟

یکی از سایرین از تمام عملکردهای رانندگی کمکی و خودمختار مراقبت می کند . با جایگزینی چهار ECU که قبلاً جداگانه انجام می شد، این بسته به مشخصات خودرو در دو نوع عرضه می شود: رانندگی خودکار L2 برای مدل های پایه تر، رانندگی خودکار L3 برای تریم های فانتزی.

مفهومی SUV الکتریکی BMW Neue Klasse X، در جلو

دو ابر مغز دیگر از عملکردهای اطلاعات سرگرمی و غیر رانندگی مانند چراغ ها و برف پاک کن ها مراقبت می کنند.

همه چیز در اینجا برای عملکرد در نظر گرفته شده است – از جمله موقعیت ECU ها در داخل وسیله نقلیه برای امکان سیم کشی بهینه (و در نتیجه سریعتر و کاهش وزن) بافندگی.

فضای داخلی Neue Klasse X چگونه است؟

مانند سالن Neue Klasse تازه و بد بو – یعنی دوباره اجزای منفرد کمتری وجود دارد و بر قابلیت بازیافت تاکید می شود و برخی از اثاثه یا لوازم داخلی و تزئینات بسیار شیک.

به طور دقیق تر، دکمه های زیادی وجود ندارد. BMW اکنون کنترلر چرخشی افسانه ای iDrive را کنار گذاشته است و به نفع کنترل لمسی یا – شاید مفیدتر – کنترل صوتی است. این موضوع کمی در کنفرانس مطبوعاتی جرقه زد، اما بی‌ام‌و به اسلحه‌های خود پایبند است (یا زمانی که شاهد برشته شدن فولکس‌واگن برای رفتن به مسیری مشابه بود، فرصتی برای معکوس کردن توسعه نداشت).

مفهومی SUV الکتریکی BMW Neue Klasse X، فضای داخلی، داشبورد، صفحه نمایش مرکزی با شکل عجیب، صفحه نمایش پانورامیک ویژن

نوآوری هایی که باید به آنها توجه داشت، نمایشگر سه بعدی هدآپ جدید و نمایشگر پانورامیک ویژن است که هر دو در حال تولید هستند.

HUD خودش توضیح می دهد. در همین حال، پانورامیک ویژن یک باند تمام عرض درست در زیر شیشه جلو است که می‌تواند توسط مجموعه‌ای از ویجت‌ها که از صفحه لمسی مرکزی به آنجا فرستاده می‌شود، مطابق با نیاز مسافران سفارشی‌سازی شود (که اکنون متوازی الاضلاع است، مسیر سفارشی تعیین شده توسط صفحه دایره‌ای را دنبال می‌کند. در جدیدترین مینی کانتریمن ).

نرم به نظر می رسد، و کل تنظیمات سرگرمی اطلاعاتی نوید سیگار کشیدن سریع و بسیار قابل تنظیم را می دهد، به این معنی که نه تنها پوسته های بصری، بلکه گزینه ای برای تغییر صداهای رانندگی مجازی در پرواز نیز وجود دارد.

تا زمانی که مقاله تمام شده را امتحان نکنیم، درباره کمبود دکمه ها قضاوت می کنیم.

Neue Klasse X در حال تولید چه خواهد شد؟

هیچ کس در BMW هنوز به طور عمومی این را اعتراف نمی کند، اما Neue Klasse X بی ام و iX3 بعدی است – همانطور که سالن Neue Klasse به i3 جدید در سال 2026 تبدیل خواهد شد.

هر دو در کنار مدل‌های معمولی بنزینی، دیزلی و هیبریدی قرار خواهند گرفت، زیرا BMW هنوز ICE را کنار گذاشته است. اما این خودروهای همراه مبتنی بر فناوری دیگری خواهند بود، زیرا پلتفرم Neue Klasse به تنهایی الکتریکی است تا آنچه را که BMW وعده داده است، نه تنها در ظاهر، بلکه در عملکرد کل‌نگر تغییر دهد.

به گفته کراجلوویچ، «آینده لذت رانندگی» است، و ب‌ام‌و به گفته رئیس کلی Neue Klasse BMW، دکتر مایک رایشلت، «بازنگری اساسی درباره خودرو» دارد.

مطمئناً بسیار چشمگیر به نظر می رسد و به نظر می رسد – در اینجا امیدواریم که ارائه شود. رایشلت تاکید می‌کند: «هیچ چیز مهم‌تر از نو کلاسه نیست». طعمه شدیم

format_quote

در سال 2024، هر برندی به یک شاسی بلند بزرگ و الکتریکی نیاز دارد و این DS است. این خودرو که DS 8 نامیده می‌شود، به تازگی توسط کارشناسان ما آزمایش‌های زمستانی انجام شده است – اما ما باید آن را در اواخر امسال به‌طور کامل ببینیم. پس از انتشار ، بهترین خودروهای الکتریکی لوکس و شاسی بلندها را هدف قرار خواهد داد .

DS 8 کراس بک – جلو
چه می دانیم؟
زیاد نیست. احتمالاً DS 8 کراس بک جدید نامیده می شود و همانطور که انتظار دارید ترکیبی از «دینامیک» و «SUV عظیم» را به نمایش می گذارد، به این معنی که سقفی شیبدار همراه با ظاهری نسبتاً تهاجمی دارد. ماشینی که در تصویر به تصویر کشیده شده است به شدت پوشیده شده است، اما هنوز هم می توان شباهت نمونه اولیه را با کانسپت DS Aero Sport Lounge که در فوریه 2020 نشان داده شد، مشاهده کرد.

DS 8 کراس بک – جانبی
با در نظر گرفتن این موضوع، ترکیبی از چراغ‌های جلوی باریک با نوارهای LED عمودی را خواهید یافت – درست همانطور که در مدل‌های دیگر در محدوده DS دیده‌ایم.

در مورد قدرت چطور؟
DS 8 کراس بک – عقب
DS 8 باید در دو نسخه عرضه شود. یکی با یک موتور با حدود 200 اسب بخار و دیگری با دو موتور که حدود 300 اسب بخار قدرت دارد.

پرچمدار جدید DS باید تا پایان سال ظاهر شود.

format_quote

سنسور کیلومتر
✅نحوه عملكرد اين سنسور بدين صورت است كه با چرخش دنده پينيون، سنسور توسط دنده كيلو متر پالس هايي به کامپیوتر خودرو که نام آن ای سی یو است ميفرستد به كمك پالسهايي كه کامپوتر خودرو دريافت ميكند سرعت خودرو محاسبه مي شود,
✅محل قرارگیری این سنسور
, بالای شفت خروجی گیربکس , روی پوسته بیرونی میباشد,

format_quote

شاید تاکنون برای تعویض روغن گیربکس اتوماتیک اتومبیل خود به تعیرگاه یا تعویض روغن مراجعه کرده باشید و پس از مراجعه در انتخاب نوع روغن دچار تردید شده باشید!!؟

?روغن های هیدرولیک موجود در بازار عموما در دو نوع مختلف می باشند:

۱- روغن با پسوند یا نشان VG

۲- روغن با پسوند یا نشان A.T.F

?روغن هیدرولیک با نشان VG مانند (VG68) برای استفاده در گیربکس اتوماتیک مناسب نیستند و مخصوص جعبه فرمان هیدرولیک و … می باشند

?روغن های A.T.F به منزله روغن های انتقال اتوماتیک از نوع خاصی از روانکارهایی هستند که در صنعت تولید می شوند . تعداد مواد افزودنی این روغن ها، گاه به ۱۵ نوع ماده مختلف می رسد .

?اولین روغن های انتقال قدرت اتوماتیک توسط شرکت جنرال موتور در سال ۱۹۴۹ با نام Type A به بازار عرضه شد . در سال ۱۹۵۹ تغییراتی بر روی Type A صورت گرفت و تولیدات جدید با نام Type A Suffix A در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفت .

?دکسرون یک نام تجاری برای تعین فنی گروه روغن گیربکسها اتوماتیک که توسط شرکت جنرال موتورز ثبت شده است. در واقع نام دکسرون فقط برای روغنهای گیربکس اتوماتیک استفاده میشود. روغن گیربکس اتوماتیک (DEXRON) در سال ۱۹۶۸ معرفی شد.

?در سال ۱۹۷۲ روغن DEXRON II معرفی شد که این روغن نسبت به DEXRON دارای سطح کیفی بالاتری در برابر اصطکاک و فرسایش و حرارت بود . در سال ۱۹۷۵پس از DEXRON II ،نسخه تکامل یافته آن که DEXRON IID و پس از آن DEXRON IIH به بازار آمد.

?شرکت جنرال موتورز در سال ۱۹۹۳ روغن جدید خودرا با نام DEXRON IIIعرضه کرد و در نهایت کمپانی جنرال موتورز روغن گیربکس اتوماتیک DEXRON VI را در سال ۲۰۰۵ معرفی نمود و آنرا برای خودروهای گیربکس اتوماتیک که از آن پس تولید شدند پیشنهاد شد.

?شرکت FORD, مایعاتی که مشخصات Mercon را داشته باشند, از سال۱۹۸۷ تا به حال پیشنهاد کرده است. تمام جعبه دنده های انتقال که قبل از سال۱۹۸۱ ساخته شده اند, نیاز به روغن از نوع F دارند. Mercon V برای جعبه دنده های مدل سال۱۹۹۶ مورد نیاز است.

?در سال ۱۹۶۰ ،کمپانی FORD برای گیربکس های اتوماتیک تولیدی خود بنام M-2C33-D روغن Type F را تولید کرد . و پس از آن جدیدترین تغییرات بر روی این نوع روغن توسط کمپانی FORD انجام شد و روغن Type F (M-2C33-F) ارایه گردید . آخرین دستاورد FORD در سال ۱۹۷۹ با ارتقاء سطح کیفی Type F با مشخصه M2-C33-G تولید شد . این محصول جدید تا سال ۱۹۸۲ به طور وسیعی در خودروهای اروپایی فورد، گیربکس های اتوماتیک شرکت بورگ وارنر و ژاپن (مزدا) مورد استفاده قرار گرفت .

?در اواخر دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ شرکت فورد، سیال M-2C185A را که ضریب استاتیکی پایینی داشت با نام MERCON تولید کرد و این روغن به شکل تکامل یافته جدید در سال ۱۹۹۳ با مشخصه MERCON V روانه بازار شد.

?شرکت ZF ، یکی دیگر از سازندگان اروپایی گیربکس اتوماتیک وسایل نقلیه سنگین و اتوبوس ها است. روغن هیدرولیک مورد تایید این شرکت باید مشخصه DEXRON IID.DEXRON و DEXRON III را داشته باشند

?شرکت دایملرکرایسلر، فهرستی از روانکارهای مورد تایید خود را تهیه و بصورت ۲۳۶٫X معرفی کرده است . ۲۳۶ یعنی این سیال A.T.F بوده و X مربوط به سری خاصی از ادتیوهاست که توسط شرکت های سازنده ادتیو جهت افزودن به A.T.F بکار گرفته شده است .

دستگاه ساکشن گیربکس اتوماتیک